13. TÇMB Uluslararası Semineri

Atlas Copco Kompresör Tekniği Yağsız Hava Bölümü 7-10 Ekim tarihlerinde Titanic Deluxe Belek Antalya’da düzenlenen 13. TÇMB Uluslararası Teknik Seminer ve Sergisi’ne katıldı. TÇMB (Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği) tarafından 1987 yılından bu yana düzenlenen çimento teknolojisindeki son gelişmelerin paylaşıldığı seminerde çimento sektörünün devleri buluştu.

“Sürdürülebilir Çevre&Enerji” başlığı adı altında gerçekleşen seminerde 78 yerli ve yabancı firma stantları ile yer alırken, 20 adet teknik sunum gerçekleştirildi. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı seminerde; çimento üretiminde düşük karbon teknolojileri, endüstriyel simbiyoz, atıkların kullanımı,  inovasyon ve yeni teknolojiler konuları ele alındı.

Yağsız Hava Bölümü, blower çözümleri temalı bir stant kurdu. Enerji verimliliği ve blower teknolojileri ile ilgili sunum yapan İş Geliştirme Müdürü Cem Altıntaş, “Basınçlı hava üretimi bir fabrikanın toplam elektrik maliyetlerinin yüzde 40’tan fazlasını oluşturabildiği için enerji tasarrufu yatırımlarda dikkate alınması gereken özelliklerin başında bulunuyor. Atlas Copco vidalı blowerlar yüksek ilk yatırım maliyetine karşın sağladığı %35 oranında enerji tasarrufu ile toplam sahip olma maliyetinde avantajlar sunuyor” dedi.  Sunumunda çimento sektörüne özel düşük basınçlı hava çözümlerimizi ve blower seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıkladı.

2 gün süren seminerde, Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde yer alan çimento fabrikalarının genel müdürleri, fabrika müdürleri ve bakım müdürleri standı ziyaret etti, ürünlerimiz ile ilgili detaylı bilgi aldı.

IMG_2105