DİSTRİBÜTÖR TOPLANTISI

Atlas Copco Distribütörleri ile Çeşme’de Buluştu

Atlas Copco Kompresör Tekniği 3-4 Mart 2015 tarihlerinde Sheraton Çeşme’de düzenlediği toplantıda distribütörleri ile buluştu.

2014 yılının değerlendirildiği, 2015 yılı hedef ve kampanyalarının paylaşıldığı toplantının açılış konuşmasını Genel Müdür Jan Kougl yaptı. 2014’te gerçekleştirilen büyüme oranı ve elde edilen sonuçlar için distribütörlere teşekkür eden Kougl; “Rekabetin en yoğun olduğu 90 kW altı pazarda distribütörlerimiz en büyük gücümüz. Satışın yanı sıra servis ve yedek parça satışı konusunda fırsatları iyi değerlendirmeliyiz. Atlas Copco ve iş ortakları olarak Türkiye’yi saran bir servis ağına sahibiz. Servis ağımızın yanı sıra sahip olduğumuz enerji verimli ve inovatif ürünlerle rakiplerimizden avantajlı durumdayız. Pazardaki büyüme potansiyelini hep birlikte lehimize çevirmeliyiz” dedi.

Atlas Copco Distribütör Müdürü Murat Emil 2014 sonuçları, 2015 yılı hedefleri ve stratejisi hakkında bilgi verdi. Endüstriyel Hava Bölümü Ayhan Akova Atlas Copco’nun sahip olduğu ürün gamı ile rakiplerinin çok önünde olduğunu iletti. Ürün gamına yeni eklenen vakumlar ile iş hacminin artacağına değinen Akova; “Satış için kullanacağınız tüm dataları yeniden düzenledik. Bu araçlar ile müşterinin ihtiyaç duyduğu tüm bilgileri çok kısa bir işlem ardından teklif formatında sunabilirsiniz. Müşterilerimize hızlı çözüm üreterek ve danışmanlık yaparak farklılık yaratabiliriz” diye belirtti.

İş Geliştirme Müdürü Murat Kahraman ürün portföyüne yeni eklenen vakum çeşitleri ve kullanılan endüstriler hakkında distribütörleri bilgilendirerek yeni iş fırsatları yaratmak için büyük bir şansa sahip olduklarının altını çizdi. Ürün Satış ve Pazarlama Uzmanı Hakan Yozukmaz endüstriyel hava bölümü ürünleri ile ilgili detaylı bir eğitim verdi. Atlas Copco marka konumlaması ve logo kullanım kuralları ile ilgili distribütörlere sunum yapan Kıdemli İletişim Uzmanı Duygu Akpınar ardından CTS Satış ve Pazarlama Müdürü Sinan Özdemir servis çözümleri ve ürünleri ile ilgili detaylı bilgi vererek distribütörlerin sorularını yanıtladı.

Toplantılar ardından distribütörlere teşekkür belgeleri Genel Müdür Jan Kougl tarafından takdim edilerek, hatıra fotoğrafı çektirildi.

AtlasCopco-distributortoplantisi