Atlas Copco’dan Yeni GA15-26 Serisi

Atlas Copco’dan Yeni GA15-26 Serisi

Yeniden tasarlanan GA15-26 serisi ekonomik ve güvenilir olmasının yanı sıra verimli olması ile dikkat çekiyor. Eski GA15-22 serisi yağ enjeksiyonlu vidalı kompresörler, güvenilirliği ve düşük maliyetiyle biliniyordu. Yeniden tasarlanan seride bu özelliklere dokunmadan performans artışı ve enerji verimliliği arttırıldı ve seri 26 kW’a kadar genişletildi.

“Work Place” konsepti sayesinde en zorlu ortamlarda bile güvenilir bir şekilde çalışabilen kompresörlerimiz işletme ve yatırım maliyetlerinizi minimize ediyor. Düşük gürültü seviyesi ile dikkat çeken serinin ses seviyesi ölçümleri 65-69 dB (A) arasında kalarak rekor kırdı.

Bu seri de Atlas Copco’nun kaliteye verdiği önem paralelinde ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 1217 standartları güvencesinde üretiliyor.

Gelişmiş dişli güç aktarım ekipmanı Serbest Hava Verimini iyileştiriyor

Başlıca enerji ve performans iyileştirmeleri GA tip kompresörlerin IE3 motora geçmesi (NEMA Class 1) ve yeni kompresör vidası ve güç aktarım ekipmanından  ileri geliyor. Avrupa’da uygulanan elektrik standartları GA 15-26, dişli yapısı sayesinde kayışlı güç aktarım sistemlerine kıyasla %3 oranında daha fazla verimlilik sunuyor. Azaltılmış basınç kayıpları ve  güçlendirilmiş soğutma akışı da %2 performans artışı sağlayarak tüm seride toplam Serbest Hava Verimini ortalamanın %5 yukarısına taşıyor.

The GA15-26 serisi, 15kW, 18kW, 22kW ve 26kW serilerinde, çıkış vanasından (ISO 1217 ED3 the latest) 30.9  ile 74.3 l/s  arasında değişen miktarlarda serbest hava üretiyor ve muadillerine göre yaklaşık %20-25 arasında daha fazla hava sağlıyor. Kompresörlerde uygulanan soğuk oda dizaynı ile kompresör verimliliği ve ürettiği hava miktarında artış sağlanıyor.

Esnek seçenekler

GA 15-26’yı atölyelerin gereksinimlere göre düzenleyebilecek çeşitli seçenekler de mevcut. Bunların arasında yüksek kaliteli hava için entegre kurutucu ve filtreler, fabrika montajlı depo ve sert iklimler için çeşitli çözümler yer alıyor.

Bu ürünlerin dizaynında maksimum ortam çalışma  sıcaklık şartları 46°C/115°F  olarak belirlenmiştir ve bu yüksek çalışma standartında başka bir kompresör bulunmamaktadır. Bununla beraber bu kompresörlerde kurutucu entegre edilebilmekte ve çıkışından kurumuş hava elde edilebilmektedir (Full Feature).

Ayrıca Elektronikon® kontrol modülü aracılığıyla kompresörlerin kontrol ve görüntülemesi ile verimlilik üst seviyeye çıkıyor. Bu yenilenmiş seri ile orta ve küçük ölçekli endüstriyel tesislerde uzun ömürlü,güvenilir ve yüksek verimli çözümlerimiz ile lider olmaya devam edeceğiz.