GA110-160 VSD ile Enerji Tasarrufu

Atlas Copco’nun GA 110-160 VSD Hava Kompresörleriyle Daha Fazla Enerji Tasarrufu Sağlayın

Günümüzün sanayi dünyasında firmalar sürdürülebilirliği, verimliliği ve üretkenliği artırırken işletme risklerini azaltan çözümler arıyor.  Atlas Copco, müşterilerinin yeni üretkenlik seviyelerine ulaşmalarına ve işletme maliyetlerini azaltmalarına yardımcı olmak için GA 110-160 yağ enjekteli vidalı kompresör ürün gamının en yeni üyelerini pazara sundu. Önceki nesil cihazlara göre %5’e kadar performans artışı sağlayan bu yeni ve geliştirilmiş tasarım, artık Atlas Copco’nun VSD (Variable Speed Drive-Değişken Devirli Ünite) teknolojisine sahip. Bu teknoloji %35’e kadar enerji tasarrufu sağlarken, kompresörün kullanım ömrü boyunca maliyetini ortalama %22 oranında azaltıyor.

Dünya çapında binlerce Atlas Copco GA hava kompresörü; elektrik santrali, madencilik, çimento, cam ve metal endüstrileri gibi uygulamalarda kullanılıyor. Yeni GA 110-160 VSD serisi, engin sektör bilgisi ve yenilikçi özelliklerin bir araya gelmesi sonucunda ortaya çıktı.

Akıllı kontrol ve izleme sistemleri olan Elektronikon® kontrol ünitesi ve SMARTLINK, kompresör kullanımını optimize etmek ve daha fazla tasarruf etmenizi sağlamak için birçok fırsat sunuyor. Yeni ürün gamı, işletme maliyetlerini azaltmak için daha uzun servis aralıkları ve daha kısa bakım süresi sağlıyor. GA 110-160 yağ enjekteli  vidalı kompresör serisinde IE3 motor, değişken devirli ünite, kayıpsız su seperatörü tahliyesi, enerji geri kazanımı modülü ve dahili kurutucular gibi enerji tasarrufu özellikleri bulunuyor.

Benzersiz entegre kurutucu konsepti, temiz ve kuru hava sağlayarak işlemlerin güvenilirliğini ve enerji tasarrufunu artırıyor. Daha az yer gereksinimi ve her şey dahil paketi sayesinde kurulum maliyetleri de büyük ölçüde azaltılıyor. Atlas Copco, daha fazla enerji tasarrufu ve daha az CO2 emisyonuyla verimliliğe verdiği önemi bu yeni seri ile devam ettiriyor.