GAZİANTEP ZİYARETİMİZ

Atlas Copco Genel Müdürü Jan Kougl, Gaziantep’te İş Ortaklarını Ziyaret Etti

Atlas Copco İmalat Makinaları Kompresör Tekniği İş Alanı Genel Müdürü Jan Kougl, Gaziantep’te iş ortaklarını ziyaret etti. Atlas Copco yetkili distribütörü Mak-Tes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Galip Renklidağ ile bir araya gelerek Gaziantep OSB hakkında bilgi alan Jan Kougl, işletmelerde enerji verimliliğinin önemine değindi.

Organize Sanayi Bölgesi ve yatırımları hakkında bilgi alışverişinde bulunulan toplantıda Atlas Copco İmalat Makinaları Kompresör Tekniği İş Alanı Genel Müdürü Jan Kougl; “Türkiye’nin önemli sanayi kentlerinden biri olan Gaziantep son yıllarda yaptığı başarılı yatırımlarla dikkat çekiyor. Türkiye ve dünyada artan enerji fiyatları, özellikle enerji yoğun sektörlerde rekabet gücünün korunması ve sürdürülebilir verimliliği önemli hale getirdi. 141 yıllık tarihi boyunca geliştirdiği ürünlerde enerji verimliliğine odaklanan Atlas Copco, yeni nesil kompresörleri ile %50 oranında enerji tasarrufu sağlayarak bu ihtiyaca cevap veriyor. Müşterilerimize satış öncesi verdiğimiz danışmanlık hizmeti ile gerçek ihtiyaçlarını tespit ediyor ve buna uygun çözümler öneriyoruz. Kompresör seçimi kadar bakım hizmeti de önemli. Orijinal yedek parça kullanımı ve yetkili kişiler tarafından sağlanan bakım hizmeti üretim verimliliğini arttırarak, yapılan yatırımların geri dönüşünü etkili kılıyor. Atlas Copco olarak Gaziantep ve bölgedeki illerde donanımlı servis elemanlarımız ile 7×24 dünya standartlarında bakım hizmeti sunuyoruz” dedi.

Mak-Tes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Galip Renklidağ; “Gaziantep olarak Türkiye’nin en büyük sanayi bölgelerinden biri haline geldik. Büyüyen ve gelişen pazar ile artan rekabet koşulları, şirketlerin ayakta kalabilmeleri için dünya standartlarında üretim yapmalarını ve başta enerji maliyetleri olmak üzere maliyet avantajı yaratarak karlılıklarını sürdürebilmelerini gerektiriyor. Atlas Copco ile 42 yıllık işbirliğimiz ışığında müşterilerimize, enerji verimliliğinin önemini vurgulamaya ve sunduğumuz ürünlerin bu konudaki avantajlarını en iyi şekilde anlatmaya çabalıyoruz. Mak-Tes A.Ş. olarak, Gaziantep ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde müşteri memnuniyeti odaklı hizmetlerimiz ile Atlas Copco ailesine yaraşır şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz” dedi.