İNVERTÖRLÜ KOMPRESÖRDE DEVRİM VSD+

Atlas Copco olarak 6. nesil invertörlü kompresörleri üretiyoruz.  Yeni nesil invertörlü kompresörlerimizde Atlas Copco patentli IPM motor kullanılıyor.  Yeni motor IE4 enerji verimliliğine, IP66 koruma sınıfına sahip ve yağ soğutmalı olması ile ön plana çıkıyor.

6. nesil invertörlü kompresörümüzde motor ve vidanın hem birbirine bağlanış hem de motor-vida grubunun kompresör içinde yerleştiriliş şekli, onu tüm eski nesillerden farklı kılıyor. Motor ve vida tek mil üzerinde bulunuyor ve bu sayede aktarma kayıpsız hale geliyor. Motor ve vida kompresörde alışılmış olan yatay montajdan farklı olarak, dikey olarak monte ediliyor. Bu sayede yataklara binen yatay yük ortadan kalkıyor, ayrıca kompresörün taban alanı da küçülüyor.

GA VSD+

Yeni soğutma fanı özelliği sayesinde kompresörlerin ses seviyeleri 67dB(A) civarında ölçülüyor. Vidası yeniden tasarlanan yeni nesil VSD+ kompresörler, bir önceki tasarıma oranla birim enerji maliyetlerinde ekstra %5-7 tasarruf etmenizi sağlıyor.

Atlas Copco müşterileri, VSD+ teknolojisi sayesinde önemli ölçüde enerji tasarrufu ve verimlilik sağlayan, kendini kanıtlamış, yüksek kaliteli ürünler kullanabiliyor. Ürün yelpazemizde yer alan VSD+ serisi 7kW’dan 75kW’a kadar seçenekleri ile müşterilerimizin                                                                                    verimliliklerini artırmaya devam                                                                                    ediyor.