KOMPRESÖR BAKIM BÜTÇESİ

Bakım Bütçenizi Planlarken Göz Önünde Bulundurulması Gereken 8 Faktör

Diğer bütün ekipmanlarda olduğu gibi basınçlı hava ekipmanlarınızın da periyodik bakım ihtiyacı vardır. Bakım maliyetleri, ilgili ekipmanın yıllık kullanım maliyetlerinin sadece yüzde 5-10’una denk gelirken, bakım için bir bütçe ayırmamak yıkıcı sonuçlara yol açabilir. Ayrıca kompresör bakımı geciktirildiğinde, bir domino etkisi yaratarak diğer basınçlı hava ekipmanlarının arızalanma riskini arttırır ve verimlilik kaybına neden olur.

Bakım maliyetlerinin diğer kullanım maliyetlerine kıyasla daha düşük olması sebebiyle, bakım bütçesi planlaması yıllık olarak yapılmalıdır. Bütçe planlanırken şu temel faktörler göz önünde bulundurulmalıdır:

  1. Kompresör tipi
  2. İlave ekipmanlar
  3. Üretim planı
  4. Ortam koşulları
  5.  Güvenlik
  6.  Enerji geri kazanımı ve soğutma sistemi
  7.  Ekipmanların yıllık tahmini çalışma süresi
  8. Bakım planlaması

Bakım bütçesi, basınçlı hava ekipmanlarınızın istenen performans ve dayanım ihtiyaçlarına bağlıdır. Bir bakım anlaşması, basınçlı hava sisteminizi optimize ederken bakım bütçenizi yapmanıza da yardımcı olur. Atlas Copco’nun basınçlı hava ekipmanlarınız için anlaşma süresi boyunca sabit fiyat üzerinden  bütün periyodik bakımlarını, mühendislik güncellemelerini, arıza durumlarındaki onarımları ve ekipman revizyonunu içeren toplam sorumluluk anlaşması gibi  birçok farklı bakım anlaşması çözümü bulunmaktadır.

Bakım anlaşması yapmanın temel faydaları: artan enerji verimliliği, kompresör ve ilave ekipmanların uzayan kullanım süresidir. Bu faydalar göz önünde bulundurulduğunda elde edeceğiniz kazanç yıllık bakım anlaşması bedelinin fazlayısla üzerinde olacaktır.

Bakım anlaşmalarımızla ilgili detaylı bilgi almak için 444 0 581 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Bu yazı thecompressedairblog.com sitemizden alınmıştır.