KOMPRESÖRÜNÜZÜ YAZA NASIL HAZIRLARSINIZ?

Sıcaklık ve nemin artmasıyla beraber basınçlı hava sisteminizde daha fazla su oluşur. Yaz ve kış sıcaklıkları karşılaştırıldığında, yazın en yüksek sıcaklıkta (50°C) kışa kıyasla (15°C) havada %650 daha fazla su buharı bulunur.

Nemli hava tankları

Nemli hava tankı, basınçlı hava hattının su oluşumundan etkilenecek ilk kısmıdır. Tankın kendisinde fiziksel bir etki oluşmaz ancak su tahliyeleri kontrol edilmeli ve üreticinin kullanım talimatlarına göre bakımı yapılmalıdır. Ek olarak, verimsiz manuel su tahliyelerini hava kaybına yol açmayan otomatik su tahliyeleri ile değiştirmelisiniz.

Filtreler

Filtreler de buhar oluşumundan etkilenir. Filtrelerdeki basınç kaybının artması kompresörlerin işletme maliyetini arttırır. Basınç kaybını azaltmak için filtreleri yenisi ile değiştirin.

Filtreler üzerindeki tahliyeleri kontrol etmeyi unutmayın. Genel olarak filtrelerde şamandıra tipi, zaman içerisinde tıkanan tahliyeler kullanılır. Proaktif bir şekilde bakımlarının yapılması büyük masraflara yol açan ve tahliyelerin açık kalması ya da tıkalı kalması sonucu oluşan hava kayıplarını önlemenizi sağlar.

Eğer basınçlı hava hattınızın verimliliğini sıcak havalarda da korumakla ilgileniyorsanız 444 0 581 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. Sizi ziyaret ederek basınçlı hava hattınızı kontrol edip, ihtiyaçlarınıza uygun çözümleri konuşabiliriz.