Orijinal Filtre Kullanımı Neden Önemli?

Doğru filtre kullanımının kompresörlerinizin verimliliği üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğunu biliyor musunuz? Tıkanmış ya da bloke olmuş filtre kompresör verimliliğini etkiler. Orijinal filtre kullanımı sürdürülebilirliğin yanı sıra  enerji tüketiminizin minimum seviyede kalmasını sağlar.

Kompresör üzerinde oluşabilecek 1 bar basınç düşümü % 7 fazla enerji tüketimi demektir. Orijinal Atlas Copco filtreleri diğer filtrelere göre daha geç tıkandığı için enerjiden tasarruf etmenizi sağlar.  Özellikle hava filtresi, yağ seperatörünün tıkanması enerji maliyetlerini direkt olarak etkilemektedir. Orijinal olmayan, geçirgenliği yüksek olan bir yağ seperatörü hava tesisatınıza yüksek miktarda yağ verir ve hat filtrelerinizin erken tıkanmasına neden olur. Bu durum tıkanan hat filtreleri üzerinde basınç düşümünün artmasına ve enerji tüketiminizin yükselmesine neden olur.

Atlas Copco filtrelerinin geçirgenliği diğer hava filtrelerine oranla daha azdır. Bu özellik makinenize giren toz miktarını minumum seviyede tutarak, yağınızın, yağ filtrenizin  ve yağ seperatör filtrenizin erken tıkanmasını engeller. Böylelikle bakım periyotlarınız kısalmaz.

Yağ filtresi içinde bulunan Atlas Copco’ya özgü by pass valfi, soğuk havalarda ve filtrenin tıkanması durumunda sisteminizin duruş yapmadan sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar. Atlas Copco yağ seperatör filtresi diğer seperatör filtelerine göre daha uzun ömürlüdür. Orijinal filtre  kullanımı ile hava hattınıza diğer markalara göre daha az miktarda yağ gider. Böylelikte hat filtrelerinizin ömrü uzar ve tesisinizde bulunan hassas cihazların hasar görme riski azalır.

Atlas Copco filtreleri geçirgenliği minimum seviyede tutacak ve enerjiden tasarruf etmenizi sağlayacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Orijinal filtre kullanarak kompresörünüzün mekanik parçalarının ömrünü uzatabilir, kesintisiz çalışabilir ve verimliliğinizi artırabilirsiniz.