WEX Global Sponsorluğu

WEX Global 2015 (Water and Energy Exchange) uluslararası 9. Konferansı 23-25 Şubat tarihleri arasında İstanbul Divan Asia Hotel’de düzenlendi. Konferansa sponsor olan Atlas Copco panele katılarak sunum yaptı.

Atlas Copco Oil Free Bölümü EMEA Bölgesi Düşük Basınç İş Geliştirme Müdürü Bert Dirk panelde yaptığı sunumda; “Atık su arıtma pazarı, ağırlıklı olarak enerji tüketimi önceliği bulunmayan mühendislik şirketleri ve yüklenicilerin egemen olduğu bir pazar. Bu pazarda en önemli şey projenin toplam fiyatı. Atlas Copco olarak tesisin toplam yaşam döngüsüne önem vermeyi ve elektrik faturasında büyük bir tasarruf sağlanabileceğini göstermek istiyoruz.” dedi.

Atlas Copco’nun 5 farklı blower teknolojisi ile ön plana çıktığına değinen Dirk; “Bir atık su arıtma tesisinin toplam enerji tüketiminin %60-70’ini blower’lar oluşturuyor. Düşük basınçlı blower’larımız, su arıtma tesislerinde enerji tasarrufu sağlayarak önemli bir kazanç sağlanmasına olanak tanıyor. Atlas Copco olarak sürdürülebilir verimlilik için enerji tasarrufu sağlayacak teknolojik gelişmelere odaklanmış durumdayız” diye açıklamada bulundu.

Konferans kapsamında Atlas Copco iş ortaklarından Çona Mühendislik Genel Müdürü Ümit Topçu da sunum yaparak, Atlas Copco blowerları ile hayata geçirilen proje örneklerini katılımcılarla paylaştı.

Su, Enerji ve Sıfır Atık başlığında düzenlenen konferans su ve enerji dünyasında fark yaratan endüstri aktörleri için büyük bir önem taşıyor. Konferans 200’den fazla uluslararası delegasyon ve üst düzey karar vericiyi bir araya getiriyor.

 

WexGlobal2