YÜKSEK KALİTE KOMPRESÖR YAĞININ BEŞ ÖZELLİĞİ

Uygun kompresör bakımı, optimum kompresör performansı için özel üretilmiş yağların zamanında değiştirilmesini de kapsar.  Düşük performans gösteren bir yağ seçimi, düşük soğutma verimi ve yetersiz korumaya neden olur. Bu durum kompresörünüzün çeşitli parçalarına zarar verebilir.

Yüksek kaliteli bir yağ kompresörün performansını maksimum düzeye çıkartır ve ekstra bakım ihtiyaçlarını azaltır. Bu durum, düşük işletme maliyetleriyle daha uzun kompresör ömrü sağlar. Yüksek kaliteli kompresör yağlarında temel yağlama gereksinimlerini destekleyen ve kompresör içerisinde birçok prosesi sağlayan beş kimyasal katkı maddesi bulunur. Yüksek kaliteli bir yağ, aşağıdaki özellikleri sağlayarak binlerce saat optimum performansta çalışır.

1- Hava ayrışması : Yağ içinde yer alan katkı maddeleri, havanın yağdan ayrışmasını sağlar ve yağ içerisindeki oksidasyonu azaltır. Oksidasyon seviyesinin düşürülmesi yağın kullanım ömrünün uzun olabilmesi açısından büyük önem taşır; oksidasyondaki azalma ağır ortam koşullarında bile yağ değiştirme zamanının uzamasını sağlar.

2- Kabarcık önleyici: Hatta giden yağ seviyesinin düşük olması kirlenme riskini azaltır. Yüksek kaliteli yağlardaki özellikler, bir yağ filmi oluşturarak verimli bir şekilde havayı yağdan ayırırlar.

3- Aşınma önleyici: Orijinal yağ içinde yer alan katkı maddeleri bir film tabakası oluşturarak metal yüzeyleri aşınmaya karşı korur.

4- Kondens oluşumunu engelleyici: Bu katkı maddeleri kompresör içerisinde yağ-su ayrışmasını sağlayarak etkin bir şekilde kondens oluşmasını engeller. Bu özellik tozlu ortamlarda büyük önem taşır.

5- Anti-oksidan: Aynı zamanda bu katkı maddeleri asit gelişimini durdurarak yağ birikintileri ve vizkozite değişimini engeller. Yağ ömrünü uzatır.

Yüksek kaliteli kompresör yağları, kompresörünüzün ömrünü uzatır ve maksimum verimlilik sağlar. Bu da bütçenizde daha fazla para kalması demektir. Atlas Copco’nun yağ serisi hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin. 444 0 581

Bu yazı thecompressedairblog.com sitemizden alınmıştır.