ATLAS COPCO GLOBAL 100 LİSTESİ’NDE

Atlas Copco 100 Global sürdürülebilir şirket listesinde 10. sıraya yerleşti

Atlas Copco bugün Davos, İsviçre’deki Dünya Ekonomik Forumunda açıklanan bu yılın Global 100 listesinde onuncu en sürdürülebilir şirket seçildi. Atlas Copco, endüstriyel şirketler arasında en iyi dereceyi alan şirket oldu.
Kurumsal İletişimden Sorumlu Atlas Copco Kıdemli Başkan Yardımcısı Annika Berglund, “Atlas Copco’yu sürdürülebilir ve karlı bir biçimde büyütme çabalarımız sonuç veriyor,” diye konuştu. “Uzun süredir devam eden bu çabalarımız geçen sene bir dizi yeni hedefin benimsenmesiyle pekişmiş oldu. Kaydettiğimiz ilerlemenin Global 100 listesine girişimizle takdir edilmesi bizi gururlandırıyor.”

Global 100 listesi her yıl Dünya Ekonomik Forumunda açıklanmaktadır. Liste belirlenirken, gelişmiş ve gelişmekte olan piyasalardan 4000 şirket seçilerek enerji ve su tüketimine göre gelir düzeyi gibi kilit performans göstergeleri doğrultusunda değerlendirilmektedir. Atlas Copco 2010 yılına kadar beş yıl üst üste listeye girebilmiş, ancak 2011’de sıralamada kendine yer bulamamıştır. Daha ayrıntılı bilgi için bkz. http://global100.org .

Stockholm, İsveç, 25 Ocak 2012