ATLAS COPCO’DA KURUM YAPISI

Grup, her biri bölümler aracılığıyla çalışan ayrı, odaklı ancak aynı zamanda entegre iş alanları halinde organize edilmiştir. İş alanının rolü, iş hedeflerini ve stratejisini geliştirmek, uygulamak ve takip etmektir.

organizasyonseması

Bölümler, iş alanı tarafından belirlenen stratejilere ve hedeflere paralel büyüme ve kar sağlamaktan sorumlu, ayrı çalışma birimleridir. Bölümler genellikle müşteri merkezleri, dağıtım merkezleri ve ürün şirketleri aracılığıyla iş yapar.

Dahili veya harici ortak hizmet sağlayıcıları, hizmetleri daha hızlı bir şekilde, daha yüksek kalite ve daha düşük maliyetle sunma ve böylece bölümlerin temel iş alanlarına odaklanmasına olanak sağlama amacıyla kurulmuştur.

Grup Yönetimi

Grup Yönetimi, Başkan ve CEO Ronnie Leten’in yanı sıra, iş alanı Başkanları ve Grubun başlıca işlevlerinden sorumlu dört kişiden oluşuyor.

 

Kompresör Tekniği

Kompresör Tekniği iş alanı endüstriyel kompresörler, gaz ve proses kompresörleri ve genleştiriciler, hava ve gaz işleme ekipmanları ve hava yönetimi sistemleri sunmaktadır. Global bir servis ağına sahiptir ve özel kiralama hizmetleri sunmaktadır.

 

Endüstriyel Teknik

Endüstriyel Teknik iş alanı endüstriyel el aletleri, montaj sistemleri, kalite güvence ürünleri, yazılım ve global bir ağ aracılığıyla servisler sunmaktadır.

 

Maden ve Kazı Tekniği

Madencilik ve Kaya Kazısı Tekniği iş alanı; madencilik ekipmanları, delme ve kaya kazısı ekipmanları, geniş ürün yelpazesine sahip sarf malzemeleri ve global bir servis ağı sunmaktadır.

 

İnşaat Tekniği

nşaat Tekniği iş alanı; inşaat ve yıkım aletleri, seyyar kompresörler, pompalar ve jeneratörler, aydınlatma kuleleri ve sıkıştırma ve yol döşeme donanımı sağlamaktadır. Global bir ağ yoluyla servis sunar.