BASINÇLI HAVA FİLTRESİNDE UÇ NOKTA

UD+ NAUTILUS TEKNOLOJİSİ

Kompresörden çıkan basınçlı havanın içerisinde yer alan toz partikülleri, yağ buharı, yağ damlacıkları, bakteri ve hidrokarbon havanın kullanıldığı yerlerde problem oluşmasına sebep olur. Bu yüzden kullanılmadan önce havanın filtre edilmesi büyük önem taşır.

Basınçlı hava filtrasyonunda alışılmış filtre çeşitleri; kaba, ince ve yağ buharı alıcı olarak geçer. Yeni teknolojimiz Nautilus filtre elemanları ile kaba ve ince filtreyi tek gövde içerisine entegre ettik. Yüksek teknoloji ile üretilmiş filtre elemanı, alışılmış filtre elemanlarına kıyasla daha yüksek verimde partikül tutulmasını sağlar.

Kaba ve ince filtre beraber kullanıldığı zaman oluşan basınç düşüşü 0,4-0,5 bara kadar ulaşır. Nautilus teknoloji sayesinde tek filtre de ince filtrasyon gerçekleştirilir ve hattınızda oluşacak basınç düşüşü 0,25 barı geçmez. Eğer kompresörünüzün üretim basıncını sisteminizin ihtiyaç duyduğu basınçtan 1 bar yukarı ayarlarsanız, %7 daha fazla elektrik tüketirsiniz. Natuilus filtre elemanlarını kullanan UD+ serisi filtrelerimiz ile 0,25 bar daha az basınç düşüşünü garanti ediyoruz. Bu da enerjiden  %1,75 tasarruf edeceğiniz anlamına geliyor.

UD+ serisi özellikleri:

  1. Daha az basınç düşüşü
  2. Yüksek partikül tutma verimi
  3. Kirlilik göstergesi
  4. Su tahliyesi
  5. Daha az element değişim maliyeti

Klasik filtre teknolojisi

Print

Nautilus filtre teknolojisi

Print