BASINÇLI HAVA SİSTEMİNİZDEKİ KAYIPLARI ÖNLEYİN

7 barda ¼ inçlik bir deliğin yaklaşık 25.000 TL’lik bir kayba yol açabileceğini biliyor muydunuz?

Eski basınçlı hava sistemlerinde, basınçlı hava tüketiminin %20’ye kadarı sızıntılar yoluyla kaybolabilir. Enerji maliyetleri dikkate alındığında kayıp ve kaçakları tespit edip gidermek, kısa vadede size para, enerji ve kaynak geri kazanımı sağlar. Uzun vadede daha büyük problemlerin oluşmasını önler.

1. Kayıpları tespit edin

Hava hattınızdaki küçücük bir delik bile basınç kaybına yol açar. Bu durum basınçlı hava sisteminizin daha çok çalışmasına ve daha fazla enerji tüketmesine yol açar. Kayıpları gidermek basınçlı hava sisteminizde domino etkisi yaratarak, önemli ölçüde ve sürekli tasarruf yapmanıza olanak tanır.

Basınçlı hava analizleri bütün basınçlı hava sisteminizde iyileştirilebilir alanları tespit etmenize yardımcı olur. Sisteminizdeki problemleri tespit etmenizi sağlayan üç çeşit analiz yöntemi vardır.

2. Potansiyel kayıpları önleyin

Var olan sistem kayıpları tespit edilip önlendiğinde, yeni kayıpların oluşmasını engellemek çok önemlidir. Basınçlı hava hattındaki toz ve nem yeni kayıplara yol açarak sisteminizin verimliliğini düşürebilir.

Sürekli ve sistematik olarak basınçlı hava sisteminin kontrolü ve bakımı yeni kayıpların oluşmasını önlemede en etkili yöntemdir. Sisteminizdeki filtreleri kontrol edip temizlediğinize ve zamanı geldiğinde değiştirdiğinize emin olun. Filtre bakımı ve değişimi basınç kayıplarını önlemede ve enerji verimliliğini artırmada önemli bir adımdır.

Kayıplar için önleminizi bugünden alın!

Basınçlı hava sistemindeki kayıpları gidererek işletmenizdeki enerji kaybını önlemek ilginizi çeker mi?

Daha fazla bilgi almak için 444 0 580 numaralı çağrı merkezimizden bizimle iletişime geçin veya http://ctenergysavings.atlascopco.com/tr/ web sitemizi ziyaret edin.

 

Bu yazı thecompressedairblog.com sitemizden alınmıştır.