Gaziantep’de İş Ortaklarımızla Buluştuk

Atlas Copco Kompresör Tekniği iş alanı 25 Şubat tarihinde Gaziantep Dedeman Hotel ve Convention Center’da iş ortaklarına yönelik bir toplantı düzenledi. Atlas Copco ürün ve hizmetlerinin tanıtıldığı toplantıda, sürdürülebilir verimliliği sağlamak ve rekabette öne çıkmak için enerji verimliliğinin önemine dikkat çekildi.

Atlas Copco Kompresör Tekniği İş Alanı Genel Müdürü Jan Kougl; “Sürdürülebilir verimlilik çözümleri sağlamada dünya lideri Atlas Copco, müşterilerine yenilikçi basınçlı hava teknolojilerinin yanı sıra hava ve gaz işleme ekipmanları, hava şartlandırma sistemleri ve vakum çözümleri sunuyor. Ana ürün geliştirme ve üretim birimleri Belçika, İsveç ve ABD’de yer alan Atlas Copco ürün ve hizmetlerini verimlilik, enerji tasarrufu, güvenlik ve ergonomiye odaklanarak geliştiriyor” dedi.

Türkiye’nin önemli sanayi kentlerinden biri olan Gaziantep’in son yıllarda yaptığı başarılı yatırımlarla dikkat çektiğine değinen Kougl; “Türkiye ve dünyada artan enerji fiyatları, özellikle enerji yoğun sektörlerde rekabet gücünün korunması ve sürdürülebilir verimliliği önemli hale getirdi. Geliştirdiği ürünlerde enerji verimliliğine odaklanan Atlas Copco, yeni nesil kompresörleri ile %35 oranında enerji tasarrufu sağlayarak bu ihtiyaca cevap veriyor. Büyüyen ve gelişen pazar ile artan rekabet koşulları, şirketlerin ayakta kalabilmeleri için dünya standartlarında üretim yapmalarını ve başta enerji maliyetleri olmak üzere maliyet avantajı yaratarak karlılıklarını sürdürebilmelerini gerektiriyor. Atlas Copco olarak enerji verimliliğinin önemini vurgulamaya ve sunduğumuz ürünlerin bu konudaki avantajlarını en iyi şekilde anlatmaya çabalıyoruz” dedi.

Genel Müdür ardından sunum yapan Endüstriyel Hava Bölüm Müdürü Ayhan Akova, Atlas Copco’nun devrim yaratan teknolojilerinden bahsetti. VSD+ ile kompresörün kapladığı alanın oldukça küçüldüğüne değinen Akova, Atlas Copco’nun 2015’de pazara sunduğu vakum portföyü ile büyümeye devam ettiğini bildirdi. Yağsız Hava Bölüm Müdürü Özkan Özinanç, tamamen yağsız teknolojiye sahip ürünlerin özellikle tekstil, gıda ve ilaç gibi yüksek kaliteye ihtiyaç duyan sektörlerde kritik öneme sahip olduğunu belirtti. Özinanç 100% yağsız hava sertifikasını ilk alan firma olarak bu alanda standartları belirlediklerini iletti.

Kompresör Tekniği Servis Bölüm Müdürü Altan Kaçar ise “Atlas Copco olarak müşterilerimize satış sonrası verdiğimiz danışmanlık hizmeti ile gerçek ihtiyaçlarını tespit ediyor ve buna uygun çözümler öneriyoruz. Kompresör seçimi kadar bakım hizmeti de önemli. Orijinal yedek parça kullanımı ve yetkili kişiler tarafından sağlanan bakım hizmeti üretim verimliliğini arttırarak, yapılan yatırımların geri dönüşünü etkili kılıyor. Atlas Copco olarak Gaziantep ve bölgedeki illerde donanımlı servis elemanlarımız ile 7×24 dünya standartlarında bakım hizmeti sunuyoruz” dedi.

 

JanKougl