Hakkımızda

Atlas Copco Grubu

Atlas Copco dünya lideri bir sürdürülebilir verimlilik çözümleri sağlayıcısıdır. Grup; müşterilerine inovatif kompresörler, vakum çözümleri ve hava şartlandırma sistemleri, inşaat ve madencilik ekipmanı, endüstriyel aletler ve montaj sistemleri sunar.  Atlas Copco Grup; Kompresör Tekniği, İnşaat Tekniği, Maden ve Kaya Kazısı Tekniği, Endüstriyel Teknik olmak üzere 4 iş alanında hizmet vermektedir.

Atlas Copco ürün ve hizmetlerini; verimlilik, enerji verimliliği, güvenlik ve ergonomi konularına odaklanarak geliştirir.  1873 yılında kurulan ve merkezi İsveç’in Stockholm kentinde bulunan şirket, tüm dünyada 180’i aşkın ülkeye yayılmıştır ve 40.000’den fazla çalışana sahiptir. Grup, 20’den fazla ülkede üretim tesisine sahiptir. Üretim ağırlıklı olarak Belçika, İsveç, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan ve Çin’de yoğunlaşmıştır.

Atlas Copco Kompresör Tekniği

Atlas Copco Kompresör Tekniği müşterilerine tüm yenilikçi ve temel basınçlı hava teknolojileri, hava ve gaz işleme ekipmanları, hava yönetimi sistemleri ve vakum çözümleri hizmetlerini sunar. Ana ürün geliştirme ve üretim birimleri Belçika, İsveç ve ABD’dedir. Kompresör Tekniği iş alanının global olarak 18.950 çalışanı bulunmaktadır. Kompresör Tekniği; IAT (Endüstriyel Hava), OFA (Oil Free Air-Yağsız Hava) ve Kompresör Tekniği Servis bölümleri ile hizmet vermektedir.