KOMPRESÖR YEDEKLEME PLANINIZ NEDİR?

Güven içinde çalışan kompresörünüzün başına herhangi bir durum gelmesi halinde planınız nedir? Her zaman yedekleme planınızın olması, durmadan üretim yapabilmeniz için önemlidir.

Minimum sistem gereksinimini karşılayacak kompresör kullanımı risklidir. Her durumda, en azından kompresör sistemindeki en yüksek kapasiteli kompresöre eşdeğer kapasiteli bir kompresörün yedek halde bulunması gereklidir. Bu kompresör, daha eski, enerji verimliliği düşük olan kompresörler de olabilir. Düğmesine basıldığında çalışır durumda olması, yedek kompresör için yeterlidir. Bununla birlikte tabi ki güvenilirliği arttırmak adına yeni ve sağlıklı ekipmanların kullanımı tercih edilmelidir.

Hava kompresörü yedeklenmesi gereken tek ekipman değildir. Basınçlı hava sistemindeki bütün ekipmanlar sağlıklı ve sürekli basınçlı hava temini için önem arz eder. Bakım ya da arıza durumlarında bu ekipmanların da yedekli olması, işletme açısından sağlıklı bir işleyişi garanti altına alır. Bu nedenle by-pass’lı olarak bu ekipmanların da sistemde yerini alması önerilir. Bu sayede tek bir filtre kartuşu değiştirmek için bütün sistemi durdurmak zorunda kalmaz ve üretime devam edebilirsiniz.

Oluşabilecek her durumda, acil şekilde kompresör / kurutucu gibi ekipmanlara ihtiyacınız olması halinde; Atlas Copco stoklarında bulunan kompresör ve kurutucular ile sizlere yardımcı olabilir.  Stoktan ekipman tedarik edilebildiği gibi; geçici kompresör temini ile de en iyi hizmeti sağlayarak verimliliğinizin devamı sağlanır.