KOMPRESÖRLERİNİZ YAZA HAZIR MI?

Yaz Sıcaklarının Üretiminizi Aksatmasına İzin Vermeyin

Tahliyelerinizi Kontrol Edin: Yaz mevsiminde nem artışına bağlı olarak  kompresörünüzden çok daha fazla tahliye suyu çıkar. Kompresör tahliyeleriniz bu ekstra kondens çıkışı için kontrol edilmelidir.

Soğutucularınızı Temizleyin: Mevsimsel değişimden dolayı oluşan polenler neticesinde radyatörleriniz çok çabuk sürede tıkanır. Tıkanmış soğutucularınız, kompresörünüzün sıcak yaz günlerinde aşırı ısınmasına neden olur. Tüm soğutucular sıcaklar başlamadan önce kontrol edilmeli ve temizlenmelidir.

Hava ve Yağ Filtrelerini Değiştirin: Kirli filtreler basınç düşümüne ve makinanın daha çok çalışmasına neden olur. Bu da  makinanızın hararetini arttırarak arıza riskine  ve daha fazla enerji maliyetine yol açar.

UNI line filters

* Temiz bir filtre sistemi enerji tasarrufunuzu %10’a  kadar arttırır.

* Hava filtresindeki 50 milibarlık basınç düşümü, enerji  maliyetinizi %2,5 arttırır.

* Yağ separatöründeki  1 bar basınç düşümü  enerji maliyetinizi %7 arttırır.                  

Basınçlı Hava Hattınızdaki Hat  Filtre Kartuşlarınızı  Değiştirin: Hat üzerindeki filtreleriniz, hattınızda oluşacak nem, partikul ve yağ parçacıklarını tutabilmek adına değiştirilmelidir.

Kompresör Odasının Havalandırmasını Kontrol Edin: Kompresör odanızın  havalandırma sistemi kontrol edilmeli ve yeterli hava akışını sağlamak için ayarlanmalıdır.

Su Soğutma Sistemini Ayarlayın: Su soğutmalı kompresörlerde, kompresöre giren suyun sıcaklığının yaz koşullarına uygun olacak şekilde  ayarlanması gerekmektedir.

Kompresörünüzü yaz sıcaklarına hazırlamak için arayın 444 0 581