OPERASYONUNUZU SÜRDÜRÜLEBİLİR KILMAK İÇİN 3 BASİT ADIM

Maden sektörü gibi sektörlerde kompresörler ulaşılması güç noktalarda ve zor şartlarda çalıştıkları için ekipmanları çalışır durumda tutmak zor olabilir. Bu sebeple maden sektöründeki firmalar kendi operasyonlarını sürdürülebilir kılmak için yüksek kalitede, dayanıklı ve verimli ekipmanlara ihtiyaç duyarlar. Ancak diğer endüstrilerde faaliyet gösteren firmalar da basınçlı hava ekipmanlarından aynı özellikleri beklemezler mi?

Operasyonunuzu sürdürülebilir kılmak ve basınçlı hava sisteminizi daha verimli hale getirmek için şu 3 adımı atabilirsiniz

1. Sisteminizi en son teknolojilerle güncelleyin

Yeni teknolojileri kullanan firmaların artan dayanıklılık, verimlilik seviyelerine ulaştığı ve enerji tasarrufu yaptığı belirlenmiştir. Güncelleme yapabileceğimiz alanları tespit edebilmek için Atlas Copco MBox enerji analizi, basınçlı hava sisteminizden 7 gün boyunca veri çekerek, enerji tüketimleriniz ile ilgili detaylı bilgi verir. Basınçlı hava kullanımında üretim süresince çeşitli dalgalanmalar varsa değişken devirli kompresörlere geçmek için doğru bir zaman olabilir. Yapılan analiz başka enerji tasarrufu fırsatları da sunar. Örneğin bir Enerji Geri Kazanım sistemiyle kompresörünüzdeki atık ısıyı işletmenizdeki çeşitli noktalarda kullanabilirsiniz.

2. Kestirimci bakım stratejilerini devreye alın

Ekipmanınızı uzaktan izlemeye yarayan teknolojiler işletmelerin büyük maliyetleri yol açan duruşlardan kaçınmak ve verimliliği arttırmak için uygulayabileceği en etkin stratejilerden birisidir. Atlas Copco’nun Smartlink Service sistemi gibi 7/24 eş zamanlı uzaktan izleme sağlayan sistemler, basınçlı hava sisteminizle ilgili önemli parametreler sağlar. Örneğin hattınızdaki basınç düşüş noktaları hakkında bilgi sahibi olmanız, problemleri çözüp üretiminizi optimize etmenize olanak verir. Bu sayede fabrika müdürleri bir plan çerçevesinde sistem verimliliğini arttırırken, duruşları minimize edebilirler.

3.Bakım için gerekli kaynaklara kolay erişim

Gerekli yedek parçaların ve teknisyenin ulaşmasını beklerken hiçbir zaman atıl durumda kalmamalıdır. Üst düzey uzaktan izleme teknolojileri ile servis ihtiyacınız olduğunu siz fark etmeden önce gerekli planlama yapılarak, periyodik bakımınız ile ilgili yedek parça ve diğer kaynaklar sizin için oluşturulur. Türkiye ve dünyanın birçok noktasında bulunan ofislerimiz ve distribütörlerimizle servis ve teknik desteğin hiçbir zaman size çok uzak olmadığına emin olabilirsiniz.

 

Bu yazı thecompressedairblog.com sitemizden alınmıştır.