SİSTEMİNİZİN KALBİNİ KORUYUN

Biraz hayal gücü ile fabrikanızdaki basınçlı hava sisteminizi insan vücudundaki dolaşım sistemine benzetebiliriz.  Hava kompresörlerini sisteminizin kalbi olarak düşünürseniz, kompresörler üretim hattınızdaki makinelere hayat pompalarlar. Kurutucu ve filtrelerin ise böbrek ve karaciğere benzer fonksiyonları vardır. Basınçlı havadan istenmeyen partikülleri temizlerler. Kompresör odası ve hava hattı basınçlı havayı ihtiyaç duyulan noktaya taşıyan arterler ve damarlar olarak kabul edilebilir.

Kalp krizi: Bu üretiminizin tamamen ya da büyük ölçüde durmasını sağlayan çok ciddi bir durumdur. Kompresörlere çok hızlı bir şekilde müdahale edilerek bakımları yapılmalı ve tam kapasite çalışacak düzeye getirilmelidir.

Kalp ritim bozukluğu: Basınçlı hava kontrol sistemleri kullanım noktalarındaki hava basıncını istenen düzeyde tutmak için kompresörleri düzgün ve mantıklı bir şekilde kontrol etmelidir Düzgün olmayan kontrol kalp ritim bozukluğuna sebep olur sistem basıncınızı etkiler.

Yüksek tansiyon & felç: İnsanlar için olduğu gibi fabrikalarda da yüksek basınç iyi bir şey değildir. Fazla yüksek basınç sisteminizin verimsiz çalışmasına neden olur. Örneğin basıncınızın olması gerekenden 1 bar yüksek olması %7 fazla enerji sarfiyatına neden olur.

Böbrek & karaciğer yetmezliği: İnsan vücudunda bazı organların işlevini yerine getirmemesi gibi kurutucu ve filtrelerin çalışmaması hattınızda kontaminasyona neden olur ve üretim hattınızdaki ekipmanların çalışmasını engelleyebilir. Bu durum üretiminizin durmasına sebebiyet verebilir. Sağlıklı bir işletmede sürekli kuru ve temiz basınçlı hava üretimi olmalıdır.

Damar tıkanıklığı: Tıkalı filtreler, sistemdeki yanlış regülasyonlar ya da düzgün seçilmemiş basınçlı hava hattı, basınçlı hava akışını olumsuz etkileyen gereksiz yüksek basınç üretilmesine neden olan durumlardır. Basınçlı hava ihtiyacınızda ki ani artışlar olduğunda sisteminiz bu ihtiyaca tam olarak cevap veremez.

İç kanama: Hava kaçakları kompresörleriniz daha fazla çalışmasına neden olur ve sistem verimini düşürür. Bu kaçaklar zamanla artar ve ihtiyacınızı karşılamak için ilave kompresör almanızı gerektirecek düzeylere gelebilir.

Bir uzmana danışın: Basınçlı hava sisteminiz bu problemlerin bir ya da birkaçı yüzünden zor durumda olsa bile hala bir umut olduğunu söyleyebiliriz. Acil müdahale şansımız her zaman var. Basınçlı hava uzmanları sisteminizi kontrol ederek problemlerinizi tespit edebilir. Aynı bir EKG çeker gibi bir uzmanımız basınçlı hava sisteminizdeki sorunları tek tek tespit edip, tedavi için doğru reçeteyi yazar. Siz de bugün 444 0 581 numaralı numaralı çağrı merkezimizi arayarak, bir uzmanımızla iletişime geçebilirsiniz.