VSD FOR LIFE

Atlas Copco, müşterileri ve WeForest, Burkina Faso’da bir orman oluşturmak için işbirliği yapıyor..

Atlas Copco, Burkina Faso’daki yeniden ağaçlandırma çalışmalarına katkıda bulunacak dünya çapında, 6 aylık bir kampanya başlatıyor. Değişken Hızlı Ünite (VSD) satın alan müşteriler yalnızca enerjiden tasarruf etmekle kalmayıp aynı zamanda bu kampanya sayesinde çevrenin korunmasına da yardımcı olacak. Satılan her kilowatt için Atlas Copco, satın alınan kompresör modeline bağlı olarak, uluslararası kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan WeForest’a bir veya iki ağaç bağışta bulunacaktır. Atlas Copco, 6 ay sonra 225.000 ağaçlık hedefe ulaşılacağını ummaktadır.

Değişken Hızlı Ünite (VSD) kompresör, basınçlı hava akışını tahrik motorunun değişen hızı sayesinde kullanıcının talebine tam olarak ayarlayabilir. Değişken Hızlı Ünite kompresörler kayıpları önler ve sabit hızlı modellere göre enerji maliyetlerinde ortalama %35 tasarruf sağlar. Yeni GA VSD+ serisi ortalama %50 bile tasarruf edebilmektedir. Bu kampanyayla Atlas Copco, müşterilerinin enerji tasarrufu sağlamalarına yardımcı olmak ve hem müşterileri hem de çevre için fayda sağlamak istemektedir. Marka sözü olarak “Sürdürülebilir Üretkenlik” sloganını kullanan Atlas Copco, müşterilerine ve çevreye karşı sorumluluklarını ciddi bir şekilde yerine getirmek istemektedir. Endüstriyel Hava Bölümü’nden Pazarlama Başkan Yardımcısı Koen Lauwers şu açıklamayı yapmıştır: “Atlas Copco, işini çevrenin gelecek nesiller için korunacağı bir şekilde yürütmeye inanır. Bu kampanya ile bir adım daha ileri gidiyoruz. Yalnızca doğayı korumayı değil, onu oluşturmayı da istiyoruz. WeForest’ın projesine destek vererek Atlas Copco, iyi ve güvenilir bir kurumsal vatandaş olma çabasını göstermektedir.”

Müşteriler enerjiden tasarruf ettikçe Burkino Faso ağaç kazanıyor
Atlas Copco, satılan her VSD kilowatt’ı için bir ağaç dikecektir. VSD+ kompresörler için Atlas Copco kilowatt başına iki ağaç bağışta bulunmaktadır. GA VSD+ , Atlas Copco’nun en son yeniliğidir: Bu kompresörün tahriki sabit bir mıknatıs motoru tarafından sağlanmakta ve ortalama olarak %50 oranında enerji tasarrufunu mümkün kılmaktadır. Kompresörün ısısının yeniden kullanılmasına olanak tanıyan bir sistem olan entegre enerji geri kazanımına sahip her kompresör için 10 ağaç daha bağışta bulunulmaktadır. Hedef, 6 ay sonra 550 akre alanın ağaçlandırılmasıdır. Bu alan New York’taki Central Park büyüklüğündedir. Atlas Copco, GA VSD+ proje ekibinin kazandığı Sürdürülebilirlik Ödülü’nün tüm parasını 14.500 ağaç için WeForest’a bağışlayarak kampanyayı başlatmıştır.

Çölü yeşillendirme
Kampanyayla Atlas Copco, çölü geri iterek biyoçeşitliliğin azalmasını tersine çevirecek yerel ormanların yeniden ağaçlandırılması için düzenlenen “Büyük Yeşil Duvar” projesine katkıda bulunacaktır. Bununla birlikte, yeni orman sürdürülebilir, yerel ekonomiyi canlandıracak ve yerel çiftçiler ile ailelerini güçlendirecektir. WeForest, 12’den fazla ülkede faaliyetlerde bulunan uluslararası, siyasi olmayan kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. WeForest hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kampanya 1 Ekim’de başlayıp Mart 2014’e kadar devam edecektir ve 5 – 90 kW aralığındaki tüm Atlas Copco GA VSD ve GA VSD+ kompresörlerini içermektedir. Tüm GA VSD kompresörlerde bir entegre enerji geri kazanımı sistemi seçenek olarak sunulmaktadır. Müşterilere, kendi iletişimlerinde paylaşmaları amacıyla yaptıkları katkıya ilişkin bir elektronik sertifika verilecektir.